subota 28.11.2020.
16:29

Novajlija ui Primeri propustio lepu priliku za slavlje.

EPA-EFE/PACO CAMPOS

Fudbaleri Kadiza odigrali su samo 1:1 na gostovanju u Elčeu protiv istoimene ekipe u 11. kolu španske La Lige uprkos igraču više kojeg su imali celo drugo poluvreme.

Klub koji je drugu četvrtinu šampionata započeo na visokom petom mestu i treće kolo zaredom završio je bez pobede.

Elče, koji i sam već tri kola nije pobedio, poveo je u golom mladog argentinskog napadača Lukasa Boje u 38. minutu.

Boja je sjajno šutirao levom nogom van šesnaesterca u dalji golmanov ugao.

Uprako je on u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena zaradio drugi žuti karton i isključenje kada je laktom udario čuvara, što možete pogledati OVDE.

baner

Brojčanu prednost Kadiz je iskoristio već u 55. minutu kada je iksusni španski napadač Alvaro glavom zatresao mrežu domaćih.

To se ispostavilo kao sve što su gosti uprkos brojčanoj nadmoći postigli, a preokretu nije dopineo ni Filip Malbašić koji je u igru ušao u samo tri minuta nakon izjendačenja.

Kadiz je tako ostao na samo bod prednosti od prvog pratioca Granade, odnosno dva od Sevilje, koja ima čak tri utakmice manje.

Elče je ostao na osmom mestu sa realnim šansama da spadne znatno niže ako mnogobrojni timovi nad kojima ima blagu bodovnu prednost do kraja kola ostvare pozitivne rezultate.