Ni "d" od derbija, Lion preslišao Anrijeve "Kneževe", Benaljo sprečio katastrofu!

Fudbaleri Olimpik Liona rutinski su slavili pred svojim navijačima u okviru 18. kola Lige 1.

EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ

Duel koji je prošlih sezona važio za jedan od derbija u Francuskoj, zbog kvaliteta obe ekipe, danas je ličio na sve osim na to.

Lion je deklasirao Monako i na svom terenu slavio sa 3:0 (2:0).

Poveli su domaći fudbaleri već u šestom minutu, talentovani Auar kupi jedan odbitak i smešta loptu iza leđa iskusnog Benalja za 1:0.

Samo minuta kasnije, lako je moglo da bude i 2:0, ali je Benaljo fantastičnom intervencijom sprečio Traorea da iz izgledne pozicije duplira prednost Liona.

Iskusni Švajcarac se istakao i u 29. minutu, kada je skinuo zicer strelcu prvog gola Auaru.

A onda, u 34. minutu, Nabil Fekir postiže pogodak za 2:0 u korist domaće ekipe, Monako očajan.

Otišlo se sa tim rezultatom na odmor, da bi nakon samo tri minuta u nastavku igre sve bilo jasno u Lionu, direktan crveni karton za Golovina, nakon nespretnog starta nad Fekirom. Sudija se konsultovao sa VAR-om, a na usporenom snimku se moglo videti da je Rus nagazio Fekira otvorenim đonom, te je zasluženo otišao na tuširanje.

Trebalo je 12 minuta domaćinu da iskoristi brojčanu prednost na terenu, kombinacija bekova, Tete ubacuje loptu sa desne strane, Ferlan Mendi se prišunjao odbrani Monaka i glavom matirao Benalja za 3:0.

Sve je bilo jasno u tom trenutku, ako nije bilo i ranije, u 73. minutu šansa i za Tetea, poslao je loptu pravo u rašlje, ali je Benaljo još jednom sjajno intervenisao.

Na kraju ubedljiv trijumf Liona, mada gosti mogu biti zadovoljni, jer su vrlo lako mogli da dožive pravu katastrofu.

Lion je skočio na treće mesto na tabeli, imaju 31 bod, dok je aktuelni vicešampion pretposlednji na tabeli sa samo 13 bodova iz 17 odigranih mečeva.