Nezaustavljivi Solskjer, prebrodio i "Emirate" za osmu u nizu!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 25. januar 2019.

• 22:54

U okviru šesnaestine finala FA kupa Engleske Mančester junajted je uspeo da slavi na "Emiratima".

Nezaustavljivi Solskjer, prebrodio i
Pobeda Mančester junajteda protiv Arsenala u okviru šesnaestine finala FA kupa na "Emiratima", Solksjer je uspeo da zabeleži i osmupobedu u isto toliko susreta na klupi Mančester junajteda. Danas je bilo 1:3 (1:2) za plasman u osminu finala tima sa "Old traforda".

Početak meča nije bio toliko zanimljiv, Arsenal je bio nešto agilniji i napadi ovog tima su išli uglavnom po desnoj strani, a na drugoj strani je Pogba bio taj koji je odmah pokazao raspoloženje na ovom meču.

Arsenal je ovaj meč počeo sa Sokratisom na terenu, ali je on već posle 20 minuta morao da bude zamenjen zbog povrede, umesto njega je ušao Mustafi.

Nije bilo prevelikih šansi u prvih pola sata igre, a onda gol za Mančester junajted, postigao ga je Aleksis Sančez koji nije želeo da se raduje protiv svog nekadašnjeg tima.

Igrao se 31. minut utakmice kada je ekipa Mančester junajteda izradila odbranu Arsenala, Lukaku je uspeo sjajnom asistencijom da pronađe Sančeza koji nije bio u ofsajdu i koji je malo zakomplikovao situaciju, ali je postigao gol za 0:1.

Najlsu iz Arsenala gol ide na dušu, zakasnio je da izađe i da napravi ofsajd.

Samo dva minuta je trebalo gostima da stignu do drugog gola na ovoj utakmici. Videli smo kontru po desnoj strani koju je vodio Lukaku, on je zabeležio novu asistenciju, ovoga puta Lingardu koji sjajnim, odmerenim udarcem vara golmana Arsenala za velikih 2:0.

Od šoka se ekipa Arsenala vrlo brzo oporavila, pokušavali su izabranici Unaja Emerija obično po desnoj strani da prevare odbranu Mančester junajteda, a do gola su stigli pred sam kraj poluvremena.

Nadu Arsenala produžio je Obamejang, po levoj strani je tekla akcija Arsenala, Obamejang je bio na pravom mestu i sa samo par metara postavio konačan rezultat u prvom poluvremenu.

Nadali su se fudbaleri Arsenala da to neće biti i konačan rezultat utakmice, nije se to desilo, ali nije bilo ni ono čemu su se nadali fudbaleri Arsenala.

"Tobdžije" su i u drugo poluvreme ušli u dobrom ritmu, ali nije bilo lakog prilaza golu Mančester junajteda. Veliki problem za Unaja Emerija desio se kada je Košćelni morao da napusti teren nakon duela sa Lukakuom, videli smo i krv na glavi Francuza, morao je i on da napusti teren, a umesto njega je u igru ušao Genduzi.

Pokušao je Emeri i sa Ozilom koji je ušao u igru umesto Ivobija, ali je vremena bilo sve manje.

Mancester junajted Dzesi Lingard Entoni Marsijal
EPA-EFE/WILL OLIVER

Obilo se o glavu kockanje Emerija koji je igrao ofanzivnije, Pogba je imao dosta prostora i glavni je "krivac" za novi gol u mreži Arsenala. Vukao je kontru, šutirao ovoga puta, Čeh je samo odbio loptu do Marsijala koji je postigao svoj novi gol u dresu Mančester junajteda i stavio tačku na ovu utakmicu.

Došlo je i do koškanja pred kraj regularnog dela, tenzija je bila prisutna na obe strane, a Arsenal je gajio nadu i kada je četvrti sudija pokazao deset minuta nadoknade vremena.

Ipak, promene rezultata nije bilo, Mančester junajted je stigao do osme uzastopne pobede, Solskjer ima start iz snova.