23:00

Igran je derbi u okviru francuskog šampionata, PSŽ je lako savladao Sent Etjen. Takođe, pobede su zabeležili Monako i Marsej.

BETA/AP Photo/Jacques Brinon

Danas je odigrano 4 meča u francuskoj Ligi 1, a slavile su renomirane ekipe, one od kojih se to i očekivalo pred ovo kolo.

Monako je golom Silve na asistenciju Dirara slavio sa 1:0 u gostima protiv ekipe Remsa, a istim rezultatom je Bordo savladao Trou golom Ounasa.

Milan Gajić je igrao od 31. minuta meča za ekipu Bordoa nakon povrede Žilbera.

Bačuai i Alesandrini su doveli Marsej do prednosti od 2:0 protiv Lila u još jednom derbi meču, a Korčia je smanjio na 1:2 što je bio i konačan rezultat. Obe ekipe imaju dosta problema da zabeleže pobedu ove sezone, Marsej je stigao ovako do svoje treće u sezoni i sada je na 14. mestu na tabeli. Mesto ispod je Lil.

PSŽ je lako savladao Sent Etjen sa 4:1. Kurzava je doveo Parižane u prednost, Kavani na asistenciju Ibrahimovića povisio na 2:0, da bi u 67. minutu njih dvojica zamenili uloge pa je Šveđanin doveo svoj tim do veoma ubedljive prednosti.

Verati je postigao autogol u 73. minutu za 3:1, a Lukas Moura je pogotkom u 87. minutu otklonio sve dileme oko pobednika ako ih je uopšte i bilo.