Nezaustavljivi Ben umalo srušio i prvaka Afrike!

subota 08.09.2018.
16:45

Napadač Crvene zvezde se nalazi u zaista sjajnoj formi, a to je potvrdio i u dresu reprezentacije.

Sportske.net/Aleksandar Milošević

Selekcija Komorskih ostrva je dočekala aktuelnog šampiona Afrike, selekciju Kameruna, u okviru kvalifikacija za Afrički kup Nacija. Uspeli su da priprede pravo iznenađenje, kako su pred svojim navijačima odigrali 1:1 sa velikim favoritom.

Najzaslužniji za ovo iznenađenje, bio je napadač Crvene zvezde El Fardu Ben, koji je postigao jedini pogodak za domaću selekciju, već u 15. minutu susreta.

On je na prvu šutirao nakon pasa sa leve strane i uz malo sreće matirao golmana kamerunske selekcije za 1:0 i rapsodiju na stadionu, koji je iako veoma mali, bio preplavljen navijačima.

Kamerunci su tek u 80. minutu došli do poravnanja, na kraju i do boda, strelac je bio Stefan Baoken.

Inače, debi su na klupi reprezentacije Kameruna danas ostvarili nekadašnji reprezentativci Holandije, Klarens Sedorf kao trener i Patrik Klajvert kao njegov pomoćnik.

Ben im je tako pokvario debi, a napadač Zvezde je potvrdio sjajnu formu ove sezone, kako je u dresu sprskog šampiona već postigao devet golova u svim takmičenjima.