subota 29.09.2018.
19:17

Belgijanac blista od starta tekuće sezone.

Beta/AP Photo/Rui Vieira

U sredu su Čelsi i Liverpul odmerili snage na "Enfildu" u okviru treće runde Lige kupa, slavili su "Plavci" sa 2:1, gol odluke postigao je Eden Azar, nakon pravog slaloma.

Večeras su ponovo odmerili snage, ovoga puta na "Stamford Bridžu", a nakon 45 minuta igre fudbaleri Čelsija su bliži novoj pobedi.

U 22. minutu smo videli jako dobru šansu za "Plavce", Vilijan je izbio sam pred Alisona, ali ga je kolega iz reprezentacije zaustavio, odlično je izleteo i uspeo da sačuva mrežu.

Ipak, samo tri minuta kasnije, bio je bivši golman Rome potpuno nemoćan.

Kovačić je poslao briljantan pas ka Azaru, koji je bio na levoj strani, ovaj se namestio na udarac u kaznenom prostoru gostiju i uputio fantastičan šut u dalji ugao gola Liverpula. Alison je bio potpuno nemoćan, fantastična realizacija belgijskog fudbalera, koji je tako ponovo izbio na vrh liste strelaca u Premijer ligi, sa šest postignutih golova.

Imao je u 32. minutu sjajnu šansu Mohamed Salah da poravna rezultat, obišao je Kepu, šutirao, ali je Ridiger uspeo dobro da se postavi i izblokira njegov udarac na gol liniji.

Pred kraj prvog dela igre, nova šansa za "Redsa", Mane je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla preko gola domaće ekipe, te Čelsi ima prednost od 1:0 nakon prvih 45 minuta na "Bridžu", u okviru sedmog kola Premijer lige.