• Autor: Lazar Mitrović

• 31. januar 2016.

• 17:52

Engleski 'stručnjak' i dalje bez pobede, od kako je preuzeo 'Slepe miševe'.

'Slepi miševi' su na Mestaji dočekali ekipu iz Sportinga iz Hihona, koja se nalazi na pretposlednjem mestu, što je bila idealna šansa da se prekine 'crni niz'.

Ipak, Abelardov tim je napravio veliko 'iznenađenje', i slavio rezultatom 1-0. Geri Nevil tako, ni posle 8 mečeva, 'ne zna za pobedu' u Primeri. Od preuzimanja kormila Valensije, osvojio je smao 5 od mogućig 24 bodova.

Domaćin je veoma motivisano ušao u meč, i već u drugom minutu, Alvaro Negredo je imao priliku da svoj tim dovede u vođstvo. Nastavio se pritisak Valensije, ali je Pablo Piati propustio dobru šansu da zatrese mrežu golmana Kueljara.

Do kraja prvog poluvremena, izabranici Garija Nevila su imali još dve izgledne prilike, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Već na početku drugog poluvremena, usledila je kazna gostiju iz Asturije. U 49. minutu, Danilo Barbosa je faulirao Džonija u kaznenom prostoru, i sudija je pokazao na 'belu tačku'.

Sanabrija je bio siguran izvođač najstrože kazne, i doveo svoj tim u vođstvo.

Abelardov tim je 5 minuta kasnije mogao da duplira svoju prednost, ali je golaman Valensije, Rajan, na sjajan način zaustavio Džonijev projektil iz slobodnog udarca.

U nastavku susreta, uvukla se nervoza u redove Valensije. U poslednjih 15. minuta, domaći tim je imao tri šanse, ali je 'tragičar meča', Negredo, izgubio koncentraciju u odsudnom momentu.

Do kraja meča, nije došlo do promene rezultata, i ekipa Sportinga je, minimalnom pobedu osvojila veoma važne bodove u borbi za opstanak.

Da ništa ne štima u ekipi Gerija Nevila govori podatak, da je Valensija, od kada je on preuzeo kormilo kluba, na svakom meču prva primala gol.

Na 'Mestaji' bi mogao da se ponovi scenario kada je na klupi tog kluba bio Ronald Kuman, kada se Valensija borila za opstanak.