23:20

Lisabonski ''Orlovi'' razočarali navijače na početku nove godine.

Epa/Miguel A. Lopes

U Portugalu se igra 15. kolo tamošnjeg šampionata, a Benfika je večeras prekinula seriju pobeda.

Tim iz Lisabona poražen je na gostovanju Portimonenseu rezultatom 2:0, a kuriozitet je da su oba puta fudbaleri Benfike tresli sopstvenu mrežu!

Već u 12. minutu meča, prvi autogol je postigao Dijaz, koji je posle centaršuta domaćih sa leve strane pokušao da interveniše u petercu, ali je to učinio nespretno i loptu je poslao iza leđa svog golmana - 1:0.

Trener Benfike Rui Vitorija je u poluvremenu izvršio dvostruku izmenu, ušli su Seferović i Salvio, umesto Fernandesa i Ćervija, ali to nije donelo željeni rezultat.

A kada je napadač Žonas u 72. minutu dobio direktan crveni karton, postalo je jasno da od preokreta definitivno neće biti ništa.

Naši reprezentativci Andrija Živković i Ljubomir Fejsa su i ovog puta bili u startnoj postavi Benfike, a na terenu su proveli svih 90 minuta.

Benfika je posle ovog poraza ostala na trećem mestu sa 32 boda, iza Porta sa 36 (meč manje) i Brage sa 33. Portimonense se popeo na sedmo mesto sa 23 osvojena boda.