Neverovatna partija veznog reda Ajaksa, jedan fudbaler "Kopljanika" gleda u leđa samo Mesiju!

sreda 08.05.2019.
22:11

Ekipa iz Amsterdama je na pragu plasmana u finale Lige šampiona.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Nakon 45 minuta igre na "Johan Krojf Areni", u revanš meču polufinala Lige šampiona, Ajaks vodi sa 2:0 protiv Totenhema.

Kako su prvi meč u Londonu rešili u svoju korist sa 1:0, jasno je da imaju veliku prednost.

Golove su postigli 19-godišnji kapiten De Liht i Hakim Zijeh, kojem je za pogodak asistirao Dušan Tadić.

Koliko dobro i požrtvovano su puleni Erika ten Haga odigrali prvih 45 minuta, govori i sledeći podatak.

Naime, dvojica vezista Ajaksa su u prvom poluvremenu imali duplo više startova od čitavog Totenhema.

U pitanju su Frenki de Jong i Doni van de Bek, koji su prvi deo igre završili sa po pet startova, koliko je imala i cela ekipa iz Severnog Londona.

Hakim Zijeh je danas postigao i svoj treći gol u nokaut fazi Lige šampiona ove sezone, a ima i dve upisane asistencije, pa je tako prvi igrač iza Lea Mesija po broju golova i asistencija u eliminacionoj fazi.

Kada se golovi i asistencije saberu Argentinac je na koti osam, dok je Zijeh sa današnjim golom stigao do kote pet.