sreda 14.02.2018.
22:56

Rapsodija "Redsa" u Portugaliji, ofanzivac Liverpula se ne zaustavlja.

EPA-EFE/Peter Powell

Fudbalerli Liverpula su maltene obezbedili plasman u narednu fazu Lige šampiona, kako su u prvom duelu 1/8 finala savladali Porto na "Dragau" sa čak 0:5.

Načeo je "Zmajeve" Mane u 25. minutu, samo četiri minuta kasnije je Salah povisio prednost čete Jirgena Klopa.

U nastavku ista slika, u 53. minutu Mane postiže drugi gol na utakmici, a 15ak minuta kasnije "poker" kompletira Roberto Firmino, kome je to bio sedmi gol u LŠ ove sezone.

Tu se "Redsi" nisu zaustavili, konačan rezultat postavio je Mane u 85. minutu, na asistenciju rezerviste Ingsa.

Mohamed Salah je postigao jedan gol večeras, ali je tako došao do svog 30. gola ove sezone.

Pored toga, Egipćanin ima i 10 upisanih asistencija, pa je tako na prvih 36 utakmica u klubu učestvovao u 40 golova.

Bivši igrač Bazela, Čelsija, Fiorentine i Rome je tako postao i 13. igrač u istoriji kluba sa "Enfilda" koji je u jednoj sezoni postigao 30 golova. Do kraja sezone ostalo je još oko tri meseca, te je jasno da će fantastični egipatski fudbaler taj učinak i popraviti.