Neverovatan podatak, Engleska odavno nije imala boljeg golmana u LŠ od Kajla Vokera!

• Autor: Nikola Miloradović

• 06. novembar 2019.

• 23:50

Da, u pitanju je desni bek Mančester sitija.

O utakmici između Atalante i Mančester sitija u četvrtom kolu grupne faze Lige šampiona će se još neko vreme pričati.

Susret je završen sa ne tako spektakluarnih 1:1, ali će ostati upamćen po tome što prvak Engleske u poslednjih 15ak minuta nije imao golmana!

Tačnije, imali su čoveka među stativama, odgovornost je preuzeo desni bek "Građana" Kajl Voker.

Do toga je došlo tako što je Gvardiola na poluvremenu Edersona zamenio Klaudijom Bravom, da bi Čileanac u 81. minutu utakmice zaradio direktan crveni karton.

Jasno, na klupi nije bilo više čuvara mreže, te je Voker preuzeo odgovornost i navukao rukavice.

U finišu je uspeo da zabeleži i jednu odbranu nakon slobodnog udarca Malinovskog, nije to bila preterano spektakularna odbrana, lopta je išla pravo u Vokera, koji je iz drugog pokušaja uspeo da je uhvati u ruke.

Interesantan podatak se nakon toga pojavio na društvenim mrežama, naime, Kajl Voker je tako postao prvi engleski golman koji je upisao odbranu u Ligi šampiona još od Bena Hemera, koji je stajavši na golu Lestera 2016. godine odbranio jedan pokušaj rivala, u porazu od Porta rezultatom 0:5.