• Autor: Milovan Longinov

• 07. februar 2016.

• 13:57

Fudbaleri Barselone pobedili su u gostima ekipu Levantea rezultatom 2:0 (1:0).

Barselona je zadržala liderku poziciji i odstojanje od Reala i Atletiko Madrida, do pobede su došli autogolom Navara i pogotkom Luisa Suareza.

Barselona je danas izjednačila rekord Pepa Gvardiole iz 2010. godine od 28 uzastopnih mečeva bez poraza u svim takmičenjima.

Takođe, Luisu Enrikeu je ovo bila jubilarna stota utakmica na klupi Barselone, a njegova statistika je impresivna - 80 pobeda, 11 remija i samo devet poraza, uz gol razliku 282:72.

Neubedljiva i bleda Barsa danas je bila daleko ispod svog nivoa, iako su Katalonci dobro otvorili meč i već u petom minutu postigli pogodak koji je poniišten zbog nepostojećeg ofsajda.

Barselona je do vođstva došla u 21. minutu autogolom Navara. Posle akcije na levoj strani, Inijesta je proigrao Albu, ovaj uputio oštar centaršut u peterac, a Navaro nespretnom intervencijom pogodio svoju mrežu.

Levante je imao svojih šansi, a najbolju je propustio Morales u prvom poluvremenu kada je posle kontre pogodio stativu iskosa sa leve strane.

Barselona je u nastavku spustila ritam, Luis Enrike je u igru ubacio Busketsa i Vidala umesto Rakitića i Danija Alveša čime su gosti dodatno zatvorili prilaze ka svom golu.

U samom finišu, Mesi je posle kontre proigrao Suareza, a ovaj lako pogodio mrežu u situaciji jedan na jedan.