ponedeljak 29.06.2020.
23:57

Kakav potez!

EPA-EFE/PACO CAMPOS

Fudbaleri Hetafea pobedili su na svom Alfonso Perezu ekipu Real Sosijedada  rezultatom 2:1 (1:0) u 32. kolu La Lige.

Heroj u pobedi Hetafea bio je neverovatni Haime Mata, koji je postigao oba pogotka, a posebno je lep pobedonosni u samom finišu utakmice, kada je iz gotovo mrtvog ugla kroz noge matirao golmana gostiju.

No, prethodno je Mata u 20. minutu bio precizan sa bele tačke za 1:0, i tim rezultatom završeno je prvo poluvreme.

Tek što je počelo drugo, tačnije u 55. minutu, Adnanu Januzaju ovog puta VAR nije poništio pogodak - 1:1.

I onda, najlepši trenutak na meču, u 83. minutu, Horhe Molina je izveo brzinski aut do svog kolege iz napada, a Mata se neverovatno zagradio i potom još lepše iz skoro mrtvog ugla, kroz noge pogodio za veliku pobedu Hetafea.

Ovo je prva pobeda Hetafea nakon pet vezanih utakmica, i sa ova tri boda, tim iz predgrađa Madrida je opet u igri za Ligu šampiona.

Treba istaći i da je naš Nemanja Maksimović ponovo odigrao čitav meč za pobednički tim.

Hetafe sada ima 52 boda, samo dva manje od četvrtoplasirane Sevilje, dok je Sosijedad sa četiri vezana poraza ostao daleko od Lige šampiona, sa sedam manje od pozicije četiri.