19:55

Nerešeno na "Mestalji", ali je trebalo da bude daleko drugačije.

EPA-EFE/Kai Foersterling

Valensija je u petom kolu grupne faze Lige šampiona dočekala Čelsi.

Veoma bitan meč za obe ekipe u borbi za plasman u narednu fazu, a treneri su se odlučili za sledeće postave.

Valensija - Silesen, Kosta, Garaj, Gabrijel, Gaja, Tores, Pareho, Vas, Soler, Rodrigo, Gomez

Čelsi - Kepa, Aspilikueta, Zuma, Kristensen, Džejms, Žoržinjo, Kante, Kovačić, Pulišić, Abraham, Vilijan

Nakon 45 minuta rezultata na "Mestalji" je 1:1.

Povela je Valensija preko Solera, da bi rezultat u finišu prvog dela igre poravnao Kovačić.

Ipak, u centru pažnje je veliki promašaj napadača "Slepih miševa" Maksija Gomeza.

Igrao se 19. minut kada je Rodrigo pobegao odbrani "Plavaca" i poslao pas ka usamljenog Gomezu na drugoj stativi, Urugvajac je trebalo samo da ćušne loptu u mrežu gostiju iz Londona, ali je promašio čitavu loptu sa par metara!

Pogledajte OVDE kako je to izgledalo.

U isto vreme u Sankt Petersburgu gostuje Lion, a nakon 45 minuta domaćin vodi sa 1:0.

Prednost je Zenitu doneo Artem Dzjuba u 42. minutu.

Inače, treneri su se od starta odlučili za sledeće sastave, , Ivanović je u srcu odbrane ruskog kluba.

Zenit - Keržakov, Karavaev, Ivanović, Rakitski, Driusi, Kuzjaev, Ozdoev, Barios, Santos, Dzjuba, Azmun

Lion - Lopes, Duboa, Marselo, Andersen, Denajer, Marsal, Traore, Rene-Adelaid, Tuzar, Korne, Dembele