• Autor: Nikola Miloradović

• 31. mart 2019.

• 19:23

Fudbaleri Liverpula su uz dosta sreće došli do jako važnog trijumfa u 32. kolu Premijer lige.

Derbi 32. kola PL odigran je na "Enfildu", Liverpul je ugostio Totenhem, da bi autogolom Aldervejrelda u 90. minutu došli do zlata vrednih bodova u borbi za titulu, na kraju 2:1 (1:0) za četu Jirgena Klopa.

Igrao se 16. minut kada su "Redsi" stigli do prednosti, centaršut Robertsona glavom u gol pretvara Bobi Firmino, za oduševljenje na tribinama.

Mogao je Aleksander-Arnold samo par minuta kasnije da duplira prednost Liverpula, koji je kontrolisao stvari na terenu od samog starta, ali je njegov udarac sa ivice kaznenog prostora otišao tik pored leve stative.

Sjajnu akciju izveli su fudbaleri domaće ekipe samo par minuta kasnije, Mane je ostao sam na ivici kaznenog prostora rivala, ali je tukao pored gola gostiju.

Slična situacija u finišu prvog dela, ponovo šut Manea sa ivice kaznenog prostora, ali sjajni Senegalac ni ovoga puta nije bio precizan, Ljoris je imao sreće.

Otišlo se sa 1:0 na odmor, u nastavku su prvi pripretili Sparsi preko Eriksena, ali je odbrana u poslednji čas uspela da izblokira Danca.

Ipak, ništa nisu mogli u 70. minutu, prelepa dijagonala Kejna sa sredine ka Tripijeu, koji je bio na desnoj strani, ovaj spušta loptu ka Eriksenu u kaznenom prostoru Liverpula, a Danac pronalazi Lukasa Mouru, kojem nije bilo teško da sa par metara savlada zemljaka Alisona, 1:1.

Krenuo je Liverpul na sve ili ništa, imali su prilike preko Firmina i Aleksander-Arnolda, ali je Ljoris dobro čuvao svoj gol, da bi na drugoj strani posle kontre veliku šansu da potpuno šokira domaći sastav imao Sisoko, ali je sa ivice kaznenog prostora tukao preko gola "Redsa".

A onda, 90. minut, Salah tuče glavom sa par metara, Ljoris brani, ali odbija loptu do Aldervejrelda, koji nespretno smešta loptu u sopstvenu mrežu, Liverpul je ponovo imao prednost.

Zadržali su prednost do poslednjeg sudijskog zvižduka fudbaleri Liverpula i upisali jednu od najvažnijih pobeda u borbi za titulu.

Ponovo su prvi, sa dva boda više od Mančester sitija, ali uz utakmicu više, "Građani" će u zaostalom susretu protiv Kardifa imati priliku da se vrate na vrh tabele.