Nervoza ubila mančesterski derbi, podela bodova na Old Trafordu, "đavoli" proklinju VAR

subota 12.12.2020.
20:21

Mnogo polemike izazvao je detalj sa početka drugog poluvremena.

EPA-EFE/Phil Noble

Derbi Mančestera prošao je bez pobednika pošto su Junajted i Siti u najvažnijem meču 12. kola Premijer ligi odigrali bez golova 0:0.

Po izuzetno prohladnom vremeno na Old Trafordu viđen je samo po jedan šut u okvir gola na obe strane, a nešto bliži pobedi bili su gostujući igrači.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu propustio je Rijad Marez u 35. minutu kada je prilično indolentno pokušao da savlada Davida De Heu iz izgledne pozicije.

Samo nekoliko minuta ranije Hari Megvajer je pokušao glavom, ali je lopta otišla iznad prečke.

Već na startu drugog poluvremena usledio je detalj o kojem će se pričati narednih dana.

Kajl Voker je napravio faul, a sudija Kris Kavanag je dosudio penal, ali je nakon konsultacije VAR-a preinačio odluku na veliko zaprepašćenje fudbalera Junajteda.

Meč je nastavljen onako kako su oni najmanje očekivali.

Na naredno uzbuđenje se čekalo do 68. minuta kada je Kevin De Brujneov pokušao izblikirala odbrana domaćih.

Pobedu domaćinu mogao je u finišu meča da obezbedi Bruno Fernandeš, ali je Ederson odbranio njegov šut.

Pokušao je i Rodri u nadoknadi vremena, ali se ni ovaj put mreža nije zatresla.

Ovaj remi ostavio je na istom odstojanju obe ekipe, što mi kasnije mogao da iskoristi Everton ukoliko napravi iznenađenje i pobedi Čelsi.