Nepravda prema Rajkoviću, treći uzastopni poraz Lokomotive i to baš ubedljiv!

nedelja 08.11.2020.
18:54

Nikolićev tim ne briljira u ruskom šampionatu.

EPA/Lukas Schulze

Nakon 14. kola ruske Premijer lige ekipa Lokomotive iz Moskve je ostala na 21 bod pošto je danas poražena od svog gradskog rivala Dinama iz Moskve sa 5:1.

Već u trećem minutu smo videli prvi gol na ovom meču, Jevgenijev je uspeo da pošalje loptu u mrežu iz kaznenog prostora.

Na 2:0 povisio je Nđije u 33. minutu, a onda dva žuta kartona za Slobodana Rajkovića za samo jedan minut.

Prvo je nepropisno zaustavio protivnika u 37. minutu, a onda je možda i prestrogo isključen pošto mu je pokazan drugi žuti karton, protivnički igrač je i više nego očigledno imao nameru da Rajković završi utakmicu.

Ze Luis je smanjio na 2:1 pred kraj prvog poluvremena, ali je Dinamo povisio u 60. minutu na 3:1 preko Lesovoja.

Napomenimo da su još dva igrača do kraja bila isključena, prvo Giljerme iz Lokomotive koji je dobio direktan crveni, a onda i Paršivljuk iz Dinama koji je dobio drugi žuti.

Konačno, u 85. minutu Fomin postiže gol iz penala za 4:1, a na 5:1 povisio je Rauš u 3. minutu nadoknade.

U drugom meču od 17 časova u ruskoj Premijer ligi Zenit je preokrenuo rezultat protiv Krasnodara. Bilo je 3:1 (0:1).

Markus Berg je doveo goste u prednost iz penala, Dzjuba je promašio penal u 45. minutu, a onda u drugom su Kuzjajev i Dzjuba preokrenuli rezultat. Sutormin je samo potvrdio pobedu svog tima.

Prethodno danas je Himki savladao Rubin sa 2:0, a CSKA je takođe bio bolji istim rezultatom od Rostova.