• Autor: Nikola Miloradović

• 12. decembar 2018.

• 22:14

Bio je na hlađenju, dobio je priliku da se dokaže, ali je ubrzo uprskao stvari.

Nakon 45 minuta igre na "Mestalji", Valensija je imala vođstvo od 1:0 protiv Mančester junajteda, da bi "Slepi miševi" na samom startu nastavka duplirali prednost.

Murinjo je odlučio da promeša karte za poslednji meč u grupnoj fazi LŠ, iako su "Đavoli" pobedom u Španiji mogli da zadrže šanse za osvajanje prvog mesta u grupi ispred Juventusa.

Na teren je Portugalac izveo sledeću postavu: Romero, Valensija, Džouns, Baji, Roho, Felaini, Pogba, A. Pererira, Mata, Fred, Lukaku

Na klupi su se pored Erera, Lingarda, Rašforda, golmana Grenta i Ešlija Janga našli i mlađani Garner i Grinvud.

Ipak, za sada ne ide dobro, Junajted gubi od Valensije, koja je povela u 17. minutu preko Solera, da bi na startu drugog dela povisli na 2:0, autogol postigao je Fil Džouns.

Da stvar bude još gora, postarali su se Juventus i Pol Pogba.

Naime, Francuz je promašio nepromašivo, nakon jednog kornera je bio sam pred golom "Slepih miševa", nije bio u ofsajdu, a umesto da loptu pošalje u mrežu, omašio je čitav gol.

"Zli jezici" bi rekli da je Francuz odigrao za Juventus, koji gubi u Bernu od Jang Bojsa, što znači da bi u slučaju da "Bjankoneri" ne slave, eventualna pobeda Junajtedu mogla da donese prvo mesto u grupi.

Prvak Švajcarske je protiv prvaka Italije poveo u 30. minutu, strelac je sa kreča bio Oro.

"Bjankoneri" su izašli u gotovo najjačem sastavu, jedino je Kvadrado igrao uz levu aut liniju, ali ga je zbog povrede ubrzo zamenio Aleks Sandro, videćemo da li "Stara dama" može do preokreta.