Neosvojivi "Enfild" - Liverpul zasluženo u finalu!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 05. maj 2016.

• 22:55

Španski timovi su prekinuli dominaciju nad engleskim, agresivni Liverpul je danas savladao Viljareal sa 3:0 i tako je nadoknadio 0:1 iz prvog meča.

Neosvojivi
San Lige šampiona kada je Liverpul u pitanju daleko je samo jednu utakmicu, pošto su danas uspeli da se plasiraju u finale Lige Evrope pobedom na "Enfildu" protiv Viljareala sa 3:0 nadoknadivši tako neugodnih 0:1 iz Španije.

Reklo bi se, sasvim zaslužena pobeda Liverpula koji je visokim presingom često terao odbranu Viljareala na greške, agresivnošću na sredini terena igrači Liverpula su uspevali da dođu do poseda i da u nekoliko dobrih akcija ugroze gol Viljareala. Na kraju su tri puta uspeli da savladaju golmana Areolu, dovoljno za prolazak u finale.

Najavljivao je Jirgen Klop agresivnu igru svog tima od samog starta, što se ispostavilo kao tačno. Sjajni Emre Čan je uneo dosta živosti na sredini terena, bio je pravo osveženje za tim nakon pauze zbog povrede.

Sedam minuta je bilo potrebno Liverpulu da postigne gol, tačnije, učinio je to Bruno Sorijano. Nakon centaršuta Klajna sa desne strane lopta je otišla na levu gde je bio Firmino, Brazilac je ubavio loptu u sredinu a Bruno Sorijano u pokušaju da preseče loptu nespretno ju je ubacio u svoj gol - 1:0.

liverpul kutinjo

Nekoliko minuta kasnije šansa za Lalanu, šutirao je pored gola iz kaznenog prostora Viljareala, a nakon toga do kraja poluvremena i nije bilo previše dobrih prilika na obe strane. Liverpul je imao nekoliko poluprilika, ali odbrana Viljareala je uspela da odoli do kraja poluvremena.

Bitan detalj desio se i kada je Soldado nakon kontakta sa Lovrenom pao, zatim i udario hrvatskog fudbalera po nozi, ali je prošao samo sa žutim kartonom.

Još bolja igra Liverpula u drugom poluvremenu, Staridž je bio velika pretnja, a upravo je on uspeo da dovede Liverpul do velike prednosti od 2:0.

Igrao se 63. minut, Staridž je primio loptu od strane Firmina, pucao je u desnu stranu, a lopta se od stative odbila u gol - 2:0.

liverpul viljareal

Samo 8 minuta kasnije veliki hendikep za Viljareal, ostali su sa igračem manje pošto je Viktor Kasai pokazao svom imenjaku Ruizu drugi žuti karton.

Moramo istaći da je u ovim trenucima Firmino bio prosto briljantan, imao je nekoliko veoma dobrih, brazilskih poteza kojima je oduševljavao publiku. Ipak, Viljareal bi sa jednim golom mogao da prođe u narednu fazu, ekipa Jirgena Klopa nije smela da se opušta u tim trenucima.

Sve je bilo rešeno u 81. minutu kada je Lalana rezervisao Liverpulu kartu za Bazel. Firmino je ubacio loptu u peterac, tamo je bio Staridž koji upošljava Lalanu, a ovaj je bez problema smešta u mrežu - 3:0. Ofsajda definitivno nije bilo jer je Musaćo ostao na gol-aut liniji.

jirgen klop

Rutinskom igrom Liverpul je priveo meč kraju, gledaćemo ih u Bazelu 18. maja protiv još jačeg protivnika, Sevilje (danas savladala Šahtjor), koja NIKADA nije izgubila u finalima Lige Evrope, a igrala ih je 4 puta u zadnjih 10 godina, ove godine igraće i peti put.