Nemilosrdni PSV brojao do sedam u Hagu

subota 15.09.2018.
21:29

Fudbaleri aktuelnog prvaka Holandije slavili su više nego ubedljivo u petom kolu Eredivizije.

EPA-EFE/OLAF KRAAK

Den Hag je dočekao PSV u petom kolu Eredivizije, gosti iz Ajndhovena su slavili sa 0:7 (0:2).

Već u prvom poluvremenu je postalo jasno da će PSV upisati nova tri boda, vodili su sa 0:2, golovima Lozana i De Jonga.

U nastavku je usledila prava goleada, već u 53. minutu je Pereiro sa penala povisio na 3:0.

U 74. i 75. minutu PSV dolazi do još dva pogotka, strelci su bili Lozano, za drugi pogodak na meču i Gutijerez.

Kada se činilo da će sa 5:0 biti okončana utakmica, u nadoknadi vremena je PSV postigao još dva pogotka.

Bergvajn je bio strelac u prvom minutu nadoknade, da bi tri minuta kasnije domaćin napravio još jedan penal, ponovo ga je realizovao Pereiro.

PSV odličan od starta sezone, imaju maksimalnih 15 bodova uz gol razliku 21:3, a pritom su se izborili i za Ligu šampiona.