subota 21.10.2017.
23:24

Fudbaleri Portoa bili su više nego ubedljivi u devetom kolu portugalske Primeire.

EPA-EFE/FERNANDO VELUDO

Izgleda da je Serđo Konseisao na dobrom putu da Porto izvede iz senke Benfike. Njegovi izabranici su danas na stadionu "Dragao" slavili protiv Pasos Fereire rezultatom 6:1 (4:1).

Već u četvrtom minutu Rikardo Pereira postiže gol za vođstvo domaćina.

Ipak, samo četiri minuta kasnije, činilo se da će gosti večeras pružiti jak otpor favorizovanom rivalu, kako su izjednačili preko Veltona.

Da tako ne bude, postarali su se defanzivac Felipe, kao i snažni napada Marega u samo sedam minuta.

Najpre je Felipe doneo novu prednost domaćinu u 18. minutu, a na 3:1 povisio je Musa Marega u 25. minutu susreta.

Do odlaska na odmor, tačnije u 33. minutu, Porto dolazi i do tri gola prednosti, novi pogodak postigao je Marega.

Nakon 20ak minuta igre u nastavku, goleadu je nastavio Hesusu Korona, da bi u 72. minutu Vinsent Abubakar povisio prednost "Zmajeva" na 6:1.

Tu je Porto "povukao ručnu", te do kraja nije bilo promene rezultata.

Nakon novog trijumfa, osmog ove sezone, Porto ostaje na čelu tabele sa 25 bodova, dok je Pasos Fereira na mestu broj 12, sa 16 bodova manje.