Nemci "rasturili" Italijane, Portugalci bolji od Belgije

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 29. mart 2016.

• 22:38

U mečevima koji su počeli od 20:45 pobede su zabeležile reprezentacije Nemačke i Portugala, dok je u duelu Irske i Slovačke bilo 2:2.

Nemci
Fantastična utakmica reprezentacije Nemačke protiv Italijana u duelu dve najtrofejnije reprezentacije u Evropi.

Ekipa Joakima Leva je iskalila bes na reprezentaciji Italije nakon što su u prethodnom meču poraženi od Engleza sa 2:3 na svom terenu.

Danas, na "Alijanc areni" u Minhenu su pali Italijani rezultatom 4:1.

Toni Kros je doneo prednost reprezentaciji Nemačke pokazavši tako da se nalazi u dobroj formi nakon što je i na prethodnoj utakmici postigao gol, igrao se 24. minut, a u 45. Mario Gece uspeva da nakon centaršuta Milera glavom postigne novi gol za Nemce za 2:0.

Julijan Draksler je bio fantastičan u 59. minutu. Napravio je odličan prodor da bi na samom kraju akcije uposlio Hektora koji postiže gol za velikih 3:0.

Ozil iz penala je povisio na 4:0, da bi El Šaravi u 83. minutu postigao "utešni" gol za Italijane.

Portugalci su danas bili odlični protiv Belgijanaca, jednog od favorita iz senke na narednom EP u Francuskoj. Nani je pokazao sjajne realizatorske sposobnosti nakon asistencije Gomeša, pogodio je za 1:0 u 20. minutu, da bi Kristijano Ronaldo nakon milimetarski preciznog centaršuta Marija uspeo glavom da povisi na 2:0.

Sve što su gosti uspeli da urade jeste da smanje na 2:1 preko Romelua Lukakua nakon asistencije njegovog brata, Džordana Lukakua.

U poslednjem meču koji je počeo od 20:45 reprezentacija Republike Irske je odigrala 2:2 sa Slovačkom, Štoh je doveo u prednost Slovake, preokrenuli su Long i Meklin, obojica iz penala, da bi Mekšejn autogolom doneo izjednačenje gostima.

Inače, Irci igraju sa reprezentacijom Srbije u okviru grupe D kvalifikacija za Svetsko prvenstvo pored Velsa, Austrije, Moldavije i Gruzije.