Nemci propustili priliku da "razbiju" protivnika, Poljaci završili drugi

utorak 21.06.2016.
19:50

Reprezentacija Nemačke zabeležila je novu pobedu na Evropskom prvenstvu u Francuskoj pošto su slavili protiv Severne Irske sa 1:0. isti rezultat u meču Poljske i Ukrajine.

Beta/AP Photo/Thanassis Stavrakis

Poljaci i Nemci idu dalje, to je definitivno, Severna Irska čeka makar jednu ekipu koja će imati slabiji učinak od njih pošto su bolji trenutno od Albanije kao trećeplasirane ekipe koja takođe ima tri boda, ali slabiju gol-razliku.

To je bilans današnjih utakmica koje su igrane od 18 časova, Poljaci i Nemci su sa po 1:0 savladali Ukrajince, odnosno Severne Irce.

Nemačka je prva, Poljska druga, odlučila je na kraju gol-razlika.

Izabranici Joakima Leva odigrali su najbolju utakmicu na ovom šampionatu, s tim što je realizacija danas bila najveći problem. Imali su sijaset prilika "Panceri" da izrešetaju Irce, ali jedini gol na meču postigao je Mario Gomez u prvom poluvremenu na asistenciju Tomasa Milera.

Mekgovern je prosto dominirao u prvom poluvremenu, odbranio je sve što se odbraniti može, ali nije imao nikakve šanse u 30. minutu kada je Miler napravio slalom, a Gomez smestio loptu u mrežu.

tomas miler

Kedira, Gomez, Miler, Gece, šanse su se ređale kao na traci, pravo je čudo kako rezultat nije bio ubedljiviji u ovom meču.

Dakle, Nemačka ide na stranu žreba gde su već Italija, Engleska i Francuska.

Gol poledajte OVDE.

U drugom meču, nešto drugačija slika. Poljska nije pokazala preterano lep fudbal, ali je na kraju slavila sjajnim golom Kube Blščikovskog na asistenciju Arkadiuša Milika.

Levandovski je propustio najbolju priliku u prvom poluvremenu kada nije pokazao njemu svojstvenu pribranost, bilo je to na samom startu utakmice.

Ukrajinci su bili nešto bolji rival u prvom poluvremenu, propustili su nekoliko prilika preko Zozulje i Jarmolenka, da bi neposredno pre gola Poljske Zinčenko imao dobru priliku.

Ipak, u 54. minutu videli smo najlepši trenutak u ove dve utakmice, Blaščikovski je napravio sjajan prodor i šutirao u nebranjeni deo mreže za 1:0 čime je postavio konačan rezultat.

Dakle, na samom kraju ove grupe C Evropskog prvenstva u fudbalu, stanje je sledeće:

Nemačka 7
Poljska 7
-----------------------
Severna Irska 3
Ukrajina 0

Kao što napisasmo, Poljaci i Nemci su u osmini finala, dok Irci čekaju ishode u poslednje tri grupe.

Kao što ste i navikli, odmah na našem sajtu ćete moći da vidite i ko će na koga u osmini finala.