Nemačka, Kup - Bajern bio na pragu eliminacije, Miler spasilac!

utorak 29.10.2019.
22:46

Ipak, sve se na kraju završilo bez iznenađenja u Bohumu.

Beta/AP Photo/Matthias Schrader

U Nemačkoj je u ova dva dana aktuelna šesnaestina finala nacionalnog Kupa, a najviše pažnje večeras je privukao dvoboj u Bohumu, gde je Bajern posle preokreta u finišu meča uspeo da savlada domaćina sa 2:1.

Ekipa Bohuma, koja je trenutno pri dnu tabele u drugoligaškom rangu takmičenja, povela je protiv Bajerna autogolom Dejvisa u 36. minutu, a gosti dugo nisu uspeli da nadoknade taj zaostatak.

Trener Niko Kovač je u drugom poluvremenu na teren morao da pošalje i Levandovskog, Kutinja i Milera, a na izjednačenje se čekalo sve do 83. minuta, kada je Gnabri na asistenciju Kimiha pogodio za 1:1.

Pet minuta kasnije, domaćin ostaje sa igračem manje na terenu, a odmah zatim, u 89 minutu, Tomas Miler donosi preokret Bajernu i plasman u osminu finala.

A kada već nije mogao Bohum, za iznenađenje se pobrinuo četvrtoligaš Sarbriken koji je na svom terenu savladao bundesligašku ekipu Kelna sa 3:2. Svih pet golova postignuto je u drugom poluvremenu, a junak trijumfa domaćina bio je Janik, strelacgola odluke u 90. minutu.

U ostlim mečevima uglavnom pobede favorita, a sve današnje rezultate možete da vidite u prilogu.