subota 29.09.2018.
19:10

Fudbaleri Pari sen Žermena slavili su i u osmom kolu francuske Lige 1.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Pari sen Žermen je u okviru osmog kola gostovao na "Alijanc Rivijeri" ekipi Nice, a aktuelni šampioni odneli su ceo plen, bilo je 0:3 (0:1) za izabranike Tomasa Tuhela.

Prvi su pripretili domaći fudbaleri već u šestom minutu, pokušao je Maulida, ali je Areola uspeo da intereniše.

Samo pet minuta kasnije, PSŽ vrlo blizu pogotka, tukao je Di Marija, ali je pogodio stativu.

A onda, nakon duplog pasa sa Dijabijem, Nejmar trese mrežu Beniteza za 0:1 u korist "Svetaca".

Do kraja prvog dela nije bilo mnogo prililka, da bi za manje od minut igre u nastavku Parižani duplirali prednost.

Mbape je izbio sam pred gol Nice, uspeli su defanzivci domaće ekipe da ga izblokiraju, iako je prošao pored golmana, ali je na odbitak naleteo Nkunku, koji lako postiže pogodak za 0:2.

Sve je bilo jasno već u 59. minutu, kada je Siprijen udario Nejmara laktom, dobio je žuti karton, drugi na utakmici, te je morao na tuširanje, Nica je ostala sa desetoricom.

Do kraja je jednu šansu imao Tijago Silva, ali je bio izblokiran, da bi u 79. minutu gol postigao novajlija Erik Čupo-Moting, ali je bio u ofsajd poziciji, te njegov pogodak nije bio priznat.

Konačan rezultat je postavio Nejmar, svojim drugim golom na utakmici, na asistenciju Mbapea u drugom minutu nadoknade.

Na kraju rutinska pobeda "Svetaca", maksimalni su nakon osam kola u Francuskoj sa 24 boda, sledeći meč igraju u sredu na "Parku Prinčeva", u okviru drugog kola grupne faze Lige šampiona, protiv šampiona Srbije, ekipe Crvene zvezde.