Neefikasno u Primeri, Đukiću bodovi u Pamploni

• 04. novembar 2012.

• 23:33

U prve tri utakmice nedeljnog programa u 10. kolu Primere postignuto je samo tri gola, a vrednu pobedu ostvario Đukićev Valjadolid. Do kraja večeri, prosek popravio smo duel u Granadi, u Sevilji mreže mirovale.

Posle pobede Espanjola u današnjem matineu, jedan gol bio je dovoljan i La Korunji za trijumf na svom terenu protiv Majorke.

Bruno Gama je bio strelac pobedonosnog gola posle pola sata igre, pa je tim sa ''Riazora'' konačno prekinuo seriju mečeva bez pobede i probio se na 15. mesto na tabeli.

Đukićev Valjadolid večeras je ostvario četvrtu pobedu od starta sezone, i to na gostovanju ekipi Osasune u Pamploni, takođe rezultatom 1:0 (gol pogledajte OVDE).

Ovde je odluka pala u samom finišu meča, u 84. minutu, a pobedu Valjadolidu doneo je Ebert. Osam minuta pre toga, Osasuna je ostala bez isključenog Rubena, koji je dobio drugi žuti karton.

Antonio Rukavina je ponovo odigrao svih 90 minuta u ekipi Valjadolida, što još jednom potvrđuje veliko poverenje koje bivši bek Partizana uživa kod trenera Đukića.

Program je nastavljen utakmicom u Granadi, gde je Bilbao kao gost slavio sa 2:1. Junak pobede Baskijaca bio je dvostruki strelac Aduriz, koji je golovima u 13. iz penala i 27. minutu doneo vođstvo gostima od 2:0. Početkom drugog poluvremena El Arabi je smanjio na 2:1, ali do kraja ekipa Granade nije uspela da stigne bar do boda.

Ovom pobedom Bilbao je prekinuo seriju od dva poraza i sada je na 14. mestu sa 11 bodova.

Konačno, Sevilja je dočekala Levante, a ovaj meč je jedini večeras završen bez pobednika, ali i bez golova - 0:0.