subota 24.08.2019.
22:41

Pobeda Napolija u okviru prvog kola italijanskog prvenstva protiv Fiorentine.

EPA-EFE/ETIENNE LAURENT

Prvo kolo italijanske Serije A počelo je danas, Juventus je slavio protiv Parme, a večeras je Napoli savladao Fiorentinu rezultatom 3:4 u fantastičnoj utakmici na "Artemio Frankiju".

Fiorentina je povela u 9. minutu, VAR je pokazao da je fudbaler Napolija igrao rukom, a Pulgar je pogodio za 1:0.

U 38. minutu izjednačenje, Insinje je dodao do Mertensa, ovaj je opalio po lopti i golman domaćih je samo dohvatio loptu, a ona je završila u mreži za 1:1.

Do kraja poluvremena Insinje donosi prednost Napoliju iz penala u 43. minutu meča.

Već na startu drugog dela igre, fantastičan skok Nikole Milenkovića nakon kornera Pulgara za izjedačenje u 52. minutu, a ovaj rezultat je bio na snazi samo tri minuta.

Hoze Kaljehon dobija loptu od Insinjea, šutira i pogađa ugao gola za 2:3.

Fiorentina je ponovo krenula ka golu Napolija i onda fantastičan šut Kevina Boatenga. Primio je loptu na oko 25 metara od gola, šutirao po zemlji i pogodio stativu, lopta se odbila u malu mrežu za 3:3!

U 67. minutu odlična akcija Napolija, ponovo je prevarena odbrana Fiorentine. Kaljehon je dobio loptu na desnoj strani, odmah iz prve uputio loptu u sredinu ka Insinjeu koji glavom smešta loptu u praznu mrežu za veliku pobedu Napolija.

Do kraja šansa za Fiorentinu za izjednačenje i to na samom kraju utakmice kadda je Pecela šutirao pored gola.

Možda je i nerešen ishod najrealniji danas, ali Napoli je imao više sreće, Fiorentina nije zaslužila poraz.