• 16:13

Arsenal ponovo igrao kao u dobra stara vremena. Tobdžije ispratile Roverse sa sedam komada. Van Persi postigao het-trik, i Anri se upisao...

Ne zovu se džabe Tobdžije - Roversi dobili sedam
Arsenal je više nego ubedljivo slavio protiv Blekburn Roversa (7:1).

Već na samom startu bilo je jasno da se Blekburn neće lepo provesti na Emirejtsu. Van Persi je u drugom minutu doveo Tobdžije u vođstvo.

Blekburn je izjednačio u 31. golom Pedersena, ali to je bilo sve što su gosti uspeli da učine na ovom meču.

Samo 10 minuta kasnije Arsenal je imao dva gola prednosti. Van Persi je doveo domaće u vođstvo u 38, a u 40. je mladi Okslejd-Čembrlen duplirao prednost. Domaći ostaju sa igračem manje u 43. pošto je Žive "pocrveneo".

Do kraja meča golovi se ređaju kao na traci. Arteta povisuje na 4:1 u 51, Čembrlen pogađa za 5:1 u 54, minutu, a Van Persi postiže het-trik u 62.

Na kraju se i Anri upisao strelce postavivši konačnih 7:1. Arsenal je trenutno peti u Engleskoj i ima 40 bodova.

szólj hozzá: Arsenal v Blackburn 7:1 Highli