• Autor: Vladimir Stojanović

• 10. decembar 2017.

• 16:53

Novi izgubljeni bodovi za Sarijev tim, Inter ostao na čelu. Udinezeu lako, uzbudljivo u Ferari...

Napoli je dobro počeo, mogli su da povedu u prvih desetak minuta preko Zjelinskog i Žorginja, na drugoj strani opravdano poništen gol Simeonea, "Ćolito" je bio u ofsajdu.

Napoli je imao dosta problema, ni traga od one sjajne igre u prvom delu sezone, pa su "Ljubičasti" mogli do prednosti u finišu prvog dela, dva puta je Simeone imao priliku, dva puta je Rejna izašao kao pobednik.

U nastavku slična slika, bilo je opasnih situacija, Hamšik je pogodio spoljni deo mreže,

Posle istorijskog remija protiv Milana, Benevento koji ima samo jedan bod je bio lak plen za Udineze. "Zebrete" igraju mnogo bolje od kada je Masimo Odo seo na klupu umesto Nerija. Lako su stigli do pobede, Čeh Barak je načeo Napolitance, da bi Kevin Lazanja, nekadašnji napadač Karpija postigao svoj četvrti gol u sezoni do kraja poluvremena.

Ogorčena bitka u Ferari, borba za opstanak, SPAL je ugostio Veronu, nismo videli mnogo, mada gosti preko mladog Keana imali dobru šansu da povedu, na drugoj strani najiskusniji Marko Borijelo iz dva pokušaja ne uspeva da savlada Nikolasa.

Iz penala su poveli gosti, Ćerći je srušen, bivši reprezentativac je sam preuzeo odgovornost, matirao Gomisa, 1:0 za Veronu.Desetak minuta kasnije, još jedan iskusni igrač, Martin Kaseres, bivši fudbaler Juventusa duplira prednost gostiju. No, SPAL je pokazao veliko srce, uspeli su da izbegnu poraz, Alberto Paloski i Mirko Antenući uspevaju za dva minuta u finišu da izjednače rezultat.

Kaljari - Sampdorija 2:2
Juventus - Inter 0:0
Kjevo - Roma 0:0
Napoli - Fiorentina 0:0
SPAL - Verona 2:2
Udineze - Benevento 2:0
Sasuolo - Krotone 18:30
Milan - Bolonja 20:45