Ne treba im napadač, Kedira je Juventusov golgeter!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 27. avgust 2016.

• 20:00

Juventus dobio Lacio u Rimu, drugi meč u dve utakmice za odličnog Samija Kediru.

U prvom poluvremenu oprezna igra, Juventus ofanzivniji, Lacio borben, ali malo je bilo prilika.

Jednu je propustio Dibala kada je pokušao glavom, ali je Marketi intervenisao. Na drugoj strani, prodor Felipe Andersona i gužva pred golom Bufona, ostalo je 0:0.

U nastavku, očekivana slika, pritisak šampiona, bivalo je sve opasnije po gol Lacijala.

Šanse su imali Kedira i Dibala, gol je visio u vazduhu, a onda je Kedira dobio loptu zaboravljen na desnoj strani, pogodio suprotan ugao.

Nemac je postao golgeter, bio je strelac protiv Fiorentine, sada se upisao i u Rimu!

Posle gola je u poslednjih 20 minuta domaćin probao da uzvrati, ali nije bilo nekih velikih šansi.

Kod Juventusa je ušao Iguain, Pjanić ostao na klupi, biće spreman posle dvonedeljne pauze. Takođe, u finišu smo videli debi Hrvata Marka Pjace u Seriji A, zamenio je Dibalu, izveo majstoriju, ali nije dao gol.

Sve u svemu rutina šammpiona, jednostavno su prejaki, dobili su domaće na iskustvo, prošle godine su bili bez bodova posle prva dva kola, sada imaju maksimalan učinak, jasno je da će ih teško ko zaustaviti i šestu sezonu u nizu.

Basta je bio dobar u Laciju, Milinković-Savić ušao u igru u drugom poluvremenu i pružio solidnu partiju.

Drugi meč drugog kola igra se večeras na "San Paolu", Napoli dočekuje Milan.