Ne pomaže VAR, ni igrač više - Siti "iskopao" pobedu u Gelzenkirhenu!

sreda 20.02.2019.
22:58

Suočio se Mančester siti sa ozbiljnim iskušenjem u Gelzenkirhenu, ali je sa igračem manje stigao do preokreta i na revanš poneo odličan rezultat.

Epa/Sascha Steinbach

Prvi meč osmine finala Lige šampiona između Šalkea i Mančester sitija završen trijumfom gostujućeg tima 2:3 (2:1) koji aktuelnog šampiona Engleske stavlja u odličan položaj pred revanš na "Etihadu".

Uvodnih petnaest minuta duela na "Šalke Areni" protekli su u znaku totalne inicijative gostujućeg tima. Siti je svojom prepoznatljivom igrom potpisnuo rivala, a na prvu šansu čekali smo svega sedam minuta.

Centaršut sa leve strane uputio je David Silva, Argentinac Serhio Aguero bio je najviši u skoku i dosta dobro zahvatio loptu ali je Ferman uspeo da je izvuče ispod prečke i sačuva mrežu.

U trenutku kada je Šalke konačno počeo da se oslobađa pritiska i da prenosi težište igre na protivničku polovinu, usledio je "hladan tuš" za domaće. Dok je jedan od igrača Šalkea ležao na protivničkoj polovini Ferman je razmišljao šta da radi, podizao ruke u vis i signalizirao da bi igra trebalo da bude prekinuta, a kada je na njega izvršen pritisak stavio je Salifa Sanea u tešku poziciju nakon čega je usledila kazna.

David Silva i Serhio Aguero obavili su sav posao, izvršili presing, oduzeli loptu, a egzekutor je bio Argentinac kojem je vodeći gol u Gelzenkirhenu bio 34. u Ligi šampiona. Time je Kun izjednačio učinak Edinsona Kavanija i stigao do trećeg mesta najboljih strelaca Lige šampiona van teritorije Evrope. Ispred Aguera i Kavanija nalaze se Lionel Mesi (106) i Didije Drogba (44).

Nedugo nakon vodećeg gola Siti je mogao da dotuče domaćina. David Silva i Rahim Sterling krenuli su ka golu "2 na 1", ali su nekako uspeli da zakomplikuju poziciju u kojoj su se našli, pa je traljavi udarac engleskog reprezentativca izblokiran.

Način na koji je Šalke primio gol uticao bi na samopouzdanje mnogih ekipa, ali je nemački sastav pokazao karakter i za to bio nagrađen u drugom delu prvog poluvremena.

Deset minuta pre odlaska na odmor Kaliđuri šutira ka golu Sitija, a lopta na putu ka Edersonu pogađa u ruku Otamendija. Dugo je trebalo sudiji Karlosu del Seru da donese odluku, ali je posle konsultacije sa sudijama u VAR sobi odlučio da pokaže na belu tačku.

Siguran izvođač najstrože kazne za Šalke bio je Nabil Bentaleb. Alžirac je loptu poslao u donji levi ugao, Ederson je otišao na drugu stranu!

Do odlaska na odmor videli smo još jedan gol, ponovo u mreži Mančester sitija i ponovo nakon penala. Fernandinjo je posle prekida u 44. minutu napravio suviše jeftin prekršaj, pa je Bentaleb još jednim preciznim udarcem savladao Edersona i doneo potpuni preokret!

Nabil Bentaleb

Drugi deo meča doneo je dosta uzbuđenja, a na terenu se moglo videti ono što su ljubitelji fudbala i očekivali posle preokreta. Šalke je u većem delu nastavka bio u podređenom položaju, bio je prisiljen da se brani, ali se posle crvenog kartona Otamendija u 68. minutu činilo da će "Rudari" uspeti da odnesu pobedu u Englesku.

Siti je i pored činjenice da je imao igrača manje na terenu nastavio sa napadima, a Pep Gavardiola je u 78. minutu povukao potez koji mu se vrlo brzo isplatio.

Rezervista Liroj Sane izveo je prekid sedam minuta nakon ulaska u igru i majstorijom srušio nade svog bivšeg kluba - 2:2!

Već u tim trenucima potonuli su brodovi domaćeg tima, pa je u poslednjem minutu nakon greške Očipke i Rahim Sterling uspeo da pogodi i donese trijumf Mančester sitiju koji će, po svoj prilici, biti dovoljan za plasman u četvrtfinale.

Naš Matija Nastasić odigrao je jako dobar meč, ali će njegov tim 12. marta ići na revanš sa jako nepovoljnim rezultatom.