Ne pomaže ni Sejduba Suma - Debakl Gvineje

nedelja 08.10.2017.
12:11

Gvineja pretrpela još jedan, i to ubedljiv poraz u afričkim kvalifikacijama za Mondijal.

Beta/AP Photo/Darko Vojinovic

Gvineja se  takmiči u Grupi A, sa selekcijama Tunisa, DR Konga i Libije, a juče je u petom kolu dočekala reprezentaciju Tunisa.

Poražena je sa ubedljivih 4:1, što joj je već četvrti poraz u ovoj grupi, a ono što privlači našu pažnju u celoj priči, jeste nastup veziste Partizana Sejdube Sume za selekciju Gvineje.

On je odigrao svih 90 minuta, što bi s jedne strane moglo i da obraduje trenera Partizana Miroslava Đukića, ako je to pokazatelj da je Suma fizički sve spremniji.

Ipak, njegov nastup nije uspeo da spreči ubedljiv poraz Gvineje, za koju je jedni gol u ovom meču postigao Nabi Keita iz Lajpciga, koji je u samom finišu meča zaradio i crveni karton.

Trostruki strelac za Tunis bio je Jusef Msakni, a trijumfu gostiju doprineo je i Ben Amor, strelac trrećeg gola, u 83. minutu.

Tunis se ovom pobedom učvrstio na prvom mestu sa 13 bodova i praktično obezbedio plasman na Mondijal, drugo mesto zauzima DR Kongo sa 10, Gvineja i Livija imaju po 3 osvojena boda.