Ne pomaže ni Đorđević, Roma u LŠ, Lacio sad drhti!

Autor: Vladimir Stojanović
ponedeljak 25.05.2015.
19:56

"Derbi dela Kapitale" pripao Romi, sve zanimljivo desilo se u poslednjih 20 minuta, na kraju 2:1 za "Vučicu", jedini gol za Lacio delo Srbina. Roma je u Ligi šampiona, Lacio mora u grotlo Vezuva u poslednjem kolu!

Beta/AP Photo/Gregorio Borgia

Lacio je bio bolji rival u prvom poluvremenu, mada nije bilo nekih veliki prilika, kao i obično rimski derbi bio je veoma borben, međutim izostala su veća uzbuđenja.

Pokušavali su Lacijali udarcima iz daljine, Kandreva je na početku testirao De Sanktisa.

Basta je na startu drugog poluvremena imao priliku, i dalje su "nebesko-plavi" delovali opasnije, ali je onda ulaskom Pjanića Roma došla do daha. Florenci je imao jednu šansu, a onda se "Vučica" radovala. Iturbe koji je važio za promašenu akviziciju od 30 miliona evra je postigao važan gol, Naingolan je započeo akciju, Marketi je morao da izvadi loptu iz mreže.

Italy Soccer Serie A

Radost navijača Rome trajala je kratko, Filip Đorđević je tek pet minuta bio na terenu, Klose je zahvatio loptu glavom, naš napadač odlično reagovao, 1:1.

Ali, nije se dalo "Orlovima", Janga Mbiva je glavom posle centaršuta Pjanića ponovo doveo "goste" do prednosti. Situacija je bila sumnjiva, ali sudija Ricoli je pokazao na centar.

Šok od koga se Lacio nije oporavio, sada strepe i za treće mesto, u poslednjem kolu ne smeju da izgube od Napolija, inače će Benitezov tim u kvalifikacije za LŠ kao i prošle godine.

Roma je turbulentnu sezonu ipak dobro privela kraju, sačuvala je drugo mesto i ponovo će igrati u grupnoj fazi Lige šampiona.

Gol Filipa Đorđevića možete videti ovde.