• 30. septembar 2016.

• 22:36

Fudbaler Real Sosijedada bili su bolji od Betisa na otvaranju sedmog kola u španskoj Primeri.

Ne pomaže ni Brašanac, Betis poražen na
Nije bilo preterano uzbidljivo u San Sebastijanu, domaćin je bio bolji od gostiju iz Sevilje i na kraju zasluženo slavio sa 1:0.

Bolji su bili izabranici Euzebija Sankristijana, a prvi put su ozbiljnije pripretili preko Litrija u 14. minutu utakmice. Gola nije bilo zbog sjajne intervencije golmana gostija Adnana.

Adnan je još jednom bio u centru pažnje u prvom delu igre, kada je u 37. minutu susreta odlično intervenisao nakon udarca Vilijan Hozea sa oko 11 metara.

Na poluvremenu je na teren kročio i bivši fudbaler  Partizana Darko Brašanac, a sprski fudbaler je u prvom minutu nastavka zaradio javnu opomenu. On se vratio nakon gadne povrede koji je zaradio u prošlom kolu. U narednih 15 minuta viđena su još tri žuta kartona (2 Betis, 1 Sosijedad).

Na gol se čekalo do 63. minuta, kada je put do mreže raspoloženog Adana pronašao meksikanac Karlos Vela. Odlično je centrirao Ojarzabal sa desne strane, a na daljoj stativi se našao Vela koji je klizećim startom loptu sproveo u mrežu.

Pokušao je trener gostiju Gustavo Poje da razdrma redove svog tima uvođenjem Nauela i fudbaler Čelsija Čarlija Musonde, ali ni to nije urodilo plodom.

Mogao je Sosijedad i ubedljivije da slavi, da je priliku u poslednjim minutima susreta iskoristio David Zurutuza.

Domaći su izdržali te su tako došli do svog trećeg trijumfa u novoj sezoni. Real Sosijedad je deveti sa 10 bodova, dok je Betis 11. sa osam osvojenih bodova nakon sedam odigranih utakmica.