• Autor: Aleksandar Obrenović

• 03. april 2016.

• 16:23

Ovo je već previše ozbiljno, Lester je današnjom pobedom nad Sautemptonom stigao do 7 bodova prednosti u odnosu na Totenhem.

Ekipa Klaudija Ranijerija nastavlja sa dobrim partijama, od danas su i zvanično prvi kandidati za titulu pošto su na svom terenu savladali ekipu Sautemptona sa 1:0 golom Vesa Morgana koji je definitivno igrač utakmice.

Lester poslednjih nekoliko utakmica igra sa namerom da prvenstveno sačuva svoju mrežu, tako je bilo i danas, što je moglo da im se obije o glavu.

Nije bilo previše dobrih prilika sve do 32. minuta kada Sadio Mane izlazi 1 na 1 sa Šmajhelom, zaobilazi ga, ali nakon toga samo pogađa fudbalera Lestera, ostalo je 0:0.

Sautempton je bio možda čak i bolji od Lestera, Fonte je imao jedan šut, ali Šmajhel je pokazao da ima veliki kvalitet.

Onda veliki šok, kako za Sautemton, tako i za Arsenal i Totenhem, Lester je poveo sa 1:0.

Nakon akcije koja je tekla po sredini terena lopta je došla do Fuhsa na levoj strani, on je odlično centrirao a Ves Morgan je lopti pronašao glavom put do mreže i tako je, ispostaviće se, postavio konačan rezultat.

Igrao se 38. minut. Inače, ovo je bio 1. gol za Vesa Morgana u ovoj sezoni, fantastičan momenat za tako nešto.

graciano pele

Odmah je Kuman poslao Tadića na teren u drugom poluvremenu, a Srbin je delovao dosta nervozno, dobio je čak i žuti karton, mada ne možemo reći da nije uneo živosti u svoj tim.

Odlično su igrali odbrambeni fudbaleri Lestera, dok se glavni igrači, Vardi i Marez, odigrali nešto slabije danas.

Lester je bio malo opasniji u drugom poluvremenu, ali osim šanse Denija Simpsona nisu imali ozbiljniju akciju, možda ona situacija iz 85. minuta kada je Vardi ušao u iznenadnu priliku kada mu je Forster odbranio. Dakle, ostaje veliki žal njihovim rivalima koji se bore za titulu za ovom utakmicom i bodovima do kojih je stigao Lester.

Moramo napomenuti da je sudija Oliver u jednoj sitauciji mogao da dosudi i penal za Sautempton nakon što je Hut igrao rukom u svom šesnaestercu, ali je procenio da je ruka bila u prirodnom položaju.