Ne ide bez Nejmara, Depaj srušio "Svece", ali tu nije kraj lošim vestima za PSŽ!

nedelja 21.01.2018.
23:07

U derbiju 22. kola francuske Lige 1, Lion je ugostio aktuelnog lidera, ekipu Pari sen Žermena.

Beta/AP Photo/Laurent Cipriani

Fudbaleri Olimpik Liona slavili su na svom stadionu protiv Pari sen Žermena, na kraju je bilo 2:1 (1:1), za domaćina.

U prvom poluvremenu videli smo dva sjajna gola, Fekir je najpre u drugom minutu pogodio mrežu gostiju iz prestonice, sjajno je izveo slobodan udarac sa preko 30 metara udaljenosti.

Igrao se 36. minut, kada je Mbape izbio sam pred golmana Liona Lopesa, ali ga je Portugalac zaustavio, pritom ga poslavši na zemlju.

Ovaj snažan duel ostavio je posledice na mladog francuskog napadača, koji je gotovo ostao bez svesti, pa je završio utakmicu, zamenio ga je Draksler.

PSŽ dolazi do izjednačenja u trećem minutu nadoknade, sjajan gol postigao je Lajvin Kurzava.

Više o detaljima iz prvog poluvremena pročitajte OVDE.

Mbape povreda

U nastavku, nakon 10ak minuta, novi veliki peh za PSŽ. Nakon što je Mbape napustio igru zbog povrede, na startu drugog poluvremena Dani Alveš je ostavio saigrače na cedilu.

Spremao mu se žuti karton nakon jednog oštrog starta na sredini, ali je onda sasuo par reči u lice glavnog arbitra, koji je preinačio svoju prvu odluku u umesto žutog kartona, bivšem fudbaler Sevilje, Barselone i Juventusa pokazao direktan crveni karton.

Odmah je na teren morao Tomas Menije, zamenio je Anhela Di Mariju, gosti su bili u velikim problemima.

Lion brojčanu prednost koristi tek u četvrtom minutu nadoknade, kada je Areolu savladao bivši igrač Mančester Junajteda Memfis Depaj. Holanđanin je postigao sjajan pogodak, pogledajte u nastavku kako je podigao čitav stadion Liona na noge.

Parižani ostaju prvi na tabeli sa 56 osvojenih bodova, osam više od večerašnjeg rivala, devet od Olimpik Marseja koji je na trećem mestu i 10 od aktuelnog šampiona Monaka.