• Autor: Vladimir Stojanović

• 31. januar 2016.

• 16:56

Napoli odgovorio Juventusu, Fiorentina zaostaje, sve je izglednije da ćemo u borbi za "Skudeto" gledati samo dva tima.

Sjajno prvo poluvreme u Napulju, Empoli se nije uplašio do ovog kola lidera Serije A.

Posle promašaja Insinjea i Iguaina, Paredes je kaznio domaćina, ali je radost gostiju kratko trajala.

Insinje je kao rukom poslužio Iguaina koji se poklonio, a onda je "Lorenco Manjifiko" predivnim golom iz slobodnjaka u potpunosti preokrenuo rezultat.

U nastavku brzo su Napolitanci povećali prednost, opasan napad, ubačena lopta u peterac, nesrećni Kamporeze je skrenuo u sopstvenu mrežu. Do kraja opasne kontre domaćina, Empoli se pomirio sa porazom.

U finišu neizbežno, odlični Kaljehon sa dva gola postavlja konačnih 5:1 za Napoli koji i posle ovog kola ostaje na vrhu sa dva boda više od Juventusa.

U Bolonji je domaćin odigrao sjajno poluvreme, a prežaljena Montelina Sampdorija je lako primila golove. Munije i Donsah su savladali Vivijana, bivši kapiten Intera, Ranokija je imao loš debi na "Dal'Ari". Gosti su podigli glavu u nastavku, prvo Mjuriel, pa Korea su savladali Mirantea za 2:2!

Ipak, Đenovljani nisu izdržali, u samom finišu penal za Bolonju, Destro ne greši, bodovi ostaju u Emiliji!

Kandreva

Zdravku Kuzmanoviću je poništen gol u duelu Udinezea i Lacija, mnogo nervoze, par prilika, bolje su imali gosti koji su počeli sa čak četiri Srbina u timu, Basta, Milinković-Savić, Biševac i Đorđević su bili u timu.

Inače, Udineze je u finišu prvog dela ostao bez Danila koji je dobio dva žuta kartona, prilikom drugog je povredio Filipa Đorđevića koji je morao da izađe iz igre. U nastavku Lacio je pritisak, ali izuzev dve šanse Kataldija nisu baš bili opasni po Karnezisa. Matriju je poništen gol zbog prekršaja. On je isključen u finišu zbog protesta...

Na kraju, "Zebrete" zadovoljnije remijem bez golova.

Na "Marasiju" izjednačeno prvo poluvreme između Đenove i Fiorentine,  Pavoleti je pretio Toskancima.

U nastavku Kalinić je Toskancima mogao da donese pobedu, ali je Ansaldi sa gol linije izbacio loptu. Ostalo je 0:0, Fiorentina gubi korak u borbi za Ligu šampiona.

Verona opasnija od Torina na "Olimpiku", ali sve u svemu malo pravog fudbala u prvom delu. Ni u drugom poluvremenu stvari se nisu promenile, par nagobeštaja, prilika za Tonija koji je pobegao Maksimoviću, ali nije bio precizan.

Martinez je mogao u nadoknadi da donese pobedu "Bikovima", Verona je osvojila bod, ali u situaciji u kojoj su, on malo znači i dalje su bez trijumfa u Seriji A.

U prvom meču dana, Juventus je razbio Kjevo na "Bentegodiju", o tome možete čitati ovde.

Golove sa današnjih mečeva možete videti ovde.