Navijači Milana imaju novog idola, Pjontek presudio Napoliju za polufinale Kupa!

• 29. januar 2019.

• 22:39

Četiri dana posle njihovog prvenstvenog duela, Milan i Napoli su se sastali večeras i u Kupu.

Podsetimo, pomenuti prvenstveni meč završen je bez golova, a večerašnji dvoboj protekao je u znaku ekipe Milana, tačnije njihovog najvećeg pojačanja ove zime Kšištofa Pjonteka.

''Rosoneri'' su slavili sa 2:0, izborili plasman u polufinale Kupa, a Pjontek je bio strelac oba pogotka.

Igrao se 11. minut meča kada je Laksalt ispucao loptu sa polovine domaćih pred kazneni prostor Napolija, gde je Kšištof Pjontek umakao dvojici protivničkih igrača, izbio sam ispred golmana Mereta i rutinski ga savladao - 1:0.

Bio je to prvi Pjontekov gol posle dolaska u Milan, u drugoj utakmici u dresu ''Rosonera''.

Ali, nije se dugo čekalo i na njegov drugi pogodak. U 27. minutu Paketa ga je pronašao sa leve strane, Pjontek je prihvatio loptu u kaznenom prostoru i iskosa sa leve strane, opet pored dvojice protivničkih igrača, uspeo da se izbori za prostor i na kraju uputi snažan i precizan udarac za 2:0.

Naravno, Napoli je u nastavku meča pokušavao da uzvrati, imali su svoje prilike Insinje u finišu prvog, pa Milik u dva navrata početkom drugog, zatim Adam Unas u 66, pa u 82. minutu, ali nijedan od njih nije uspeo da pronađe put do Donarumine mreže.

U naredna dva dana odigraće se i preostale tri četvrtfinalne utakmice, a sastaće se: