Nastavlja se agonija "srpskog Murinja"

Autor: Boban Filipović
subota 08.04.2017.
23:47

Standard iz Liježa bio nadomak prve pobede još od sredine februara, ali je Sent Truden odneo bod zahvaljujući golu u dubokoj sudijskoj nadokandi.

EPA/EFE/SALVADOR SAS

Ekipa bivšeg trenera Crvene zvezde i bivšeg selektora Aleksandra Jankovića čeka na pobedu još od 12. februara kada je upisala minimalac u gostima kod Vasland-Beverena.

Čekaće još neko vreme, jer je danas u drugom kolu grupe belgijskog šampionata sačinejen od timova koji se bore za plasman u Ligu Evrope remizirala sa Sent Trudenom. Rezultat je bio 2:2.

Gosti su poveli preko Mehelea u 35. minutu, ali je Isak Belfodil ekspresno poravnao, pa se pri rezulltatu 1:1 otišlo na veliki odmor.

Standard je preokrenuo rezultat u svoju korist golom Marina dvadeset minuta pre kraja regularnog toka utakmice, ali je u samom finišu morao da strepi jer je Andrade morao van igre zbog crvenog kartona.

Jankovićev tim sa Milošem Kosanovićem u startnoj postavi nije uspeo da sačuva prednost,  Gerkens je u 94. minutu spasao Sent Truden poraza.