subota 15.04.2017.
22:38

Napoli večeras iskoristio kiks Rome i primakao se ''Vučici'' na samo dva boda zaostatka.

Beta/Ciro Fusco/ANSA via AP

Ako je borba za titulu već maltene rešena, trka za drugo mesto koje direktno vodi u Ligu šampiona postaje sve zanimljivija.

Podsetimo, drugoplasirana Roma danas je osvojila samo bod u duelu sa Atalantom (1:1), što je večeras Napoli iskoristio i ubedljivom pobedom nad Udinezeom od 3:0 prišao na samo dva boda od druge pozicije.

Gosti iz Udina uspeli su da sačuvaju netaknutu mrežu tokom prvog poluvremena, ali je u nastavku usledila kanonada u režiji domaćeg tima.

Vođstvo Napoliju doneo je Mertens posle samo tri minuta igre u drugom poluvremenu. Na 2:0 povisio je Alan u 62. minutu, a tačku je stavcio Kaljehon, svojim pogotkom deset minuta kasnije.

Ovo je bila poslednja utakmica 32. kola Serije A, a u prilogu pogledajte kako sada izgleda kompletna tabela.