Napolitanci 'rešetaju'!

• 31. avgust 2013.

• 19:58

Ekipa Napolija na početku nove sezone sve više potvrđuje da će i bez Kavanija biti prilično efikasna. Posle 3-0 protiv Bolonje, Napolitanci na gostovanju Kjevu četiri puta zatresli mrežu i upisali nova tri boda. Hamšik opet dvostruki strelac, pogodio i Iguain.

U prvoj utakmici drugog kola italijanske Serije A, Napoli je kao gost savladao ekipu Kjeva u Veroni rezultatom 4-2 (golovi OVDE).

Do drugog trijumfa u isto toliko mečeva, Napoli je predvodio raspoloženi Marek Hamšik, koji je kao i protiv Bolonje bio dvostruki strelac.

On je ''načeo'' domaće već posle 13 minuta igre, ali je vođstvo Napolija trajalo svega deset minuta, kada je Paloski izjednačio na 1-1.

Već u 28. minutu Iguain asistira Kaljehonu za novo vođstvo Napolija, da bi pet minuta pre kraja prvog poluvremena Paloski još jednim golom izjednačio na 2-2.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, a onda je ekipa Rafe Beniteza prelomila meč u svoju korist. Na novo vođstvo Napolija čekalo se do 64. minuta, kada Hamšik postiže svoj drugi gol, a konačnih 2-4 postavio je Iguain šest minuta kasnije posle asistencije Insinjea.

Utisak je da je Iguaina u tom trenutku lopta pogodila u ruku, ali je gol priznat i to je prvi pogodak novajlije iz Reala u dresu Napolija.

Večeras je na programu još jedan meč drugog gola, duel aktuelnog šampiona Juventusa i rimskog Lacija. Ovaj susret počinje u 20:45h.