ponedeljak 26.02.2018.
22:36

Nova pobeda Napolija - laka, rutinska, ubedljiva...

Beta/Fabio Murru/ANSA via AP

U poslednjoj utakmici 26. kola Serije A (ne računajući odloženu utakmicu između Juventusa i Atalante), Napoli je večeras kao gost deklasirao ekipu Kaljarija rezultatom 5:0.

Domaći su odolevali nepunih pola sata, a onda je posle centaršuta Alana sa desne strane Kaljehon savladao Kranja za vođstvo gostiju od 1:0.

A da Napolitanci u drugo poluvreme uđu još mirniji i sigurniji u trijumf, potrudio se Mertens, koji je u 42. minutu odlično reagovao na asistenciju Hisaja, takođe s desne strane.

U nastavku, Napoli je rutinski završio posao, a uz to postigao i još tri gola. U 61. minutu sjajna saradnja Insinjea i Hamšika, koji sa ivice kaznenog prostora šalje loptu pod prečku, a deset minuta kasnije gosti su iznudili i penal, koji je u gol pretvodio Insinje.

Poslednje sekunde ove utakmice donele su i najlepši trenutak na ovoj utakmici, kada je Mario Rui iz slobodnog udarca zatresao mrežu domaćih za konačnih 5:0.

Ovim trijumfom Napoli je stigao do 69 osvojenih bodova i pobegao drugolasiranom Juventusu na četiri boda razlike, ali uz utakmicu više.