Napoli zadržao nadu za plasman u Ligu šampiona

ponedeljak 18.05.2015.
23:02

Večeras u Napulju odigrana poslednja utakmica 36. kola italijanske Serije A. Očekivana, ali ne i laka pobeda Napolija.

Beta/AP Photo/Sergei Chuzavkov

Duelom Napolija i ''prežaljene'' Ćesene večeras je kompletirano 36. kolo Serije A.

Napolitanci su pred svojim navijačima slavili rezultatom 3-2 i tako se učvrstili na četvrtom mestu, uz šanse da se u poslednja dva kola eventualno domognu i pozicije više, koja vodi ka Ligi šampiona.

Prvo poluvreme obilovalo je golovima. Gosti su poveli pogotkom Defrela u 15. minutu, ali je samo četiri minuta kasnije izjednačio Mertens.

A da preokret Napolija bude ekspresan, potrudio se Gabijadini, koji je već u sledećem minutu na asistenciju Mertensa doveo domaće u vođstvo - 2:1.

Do kraja prvog poluvremena, gosti su ipak uspeli da se oporave i u poslednjim trenucima tog dela igre drugim golom Defrela izjednače na 2-2.

Ipak, u nastavku je sve došlo na svoje mesto, a ulogu junaka utakmice potvrdio je Mertens, koji je u 57. minutu još jednom savladao Aljardija, za konačnih 3-2.

Golove možete da vidite OVDE.

Podsetimo, večeras je i Fiorentina na svom terenu osvojila tri boda protiv Parme (3-0), pa stanje na vrhu tabele izgleda ovako: Juventus 83, Roma 67, Lacio 66, Napoli 63, Fiorentina 58, Đenova 56, Sampdorija 54 boda...