nedelja 12.05.2019.
19:56

Ipak, utakmica nije imala rezultatskog značaja.

EPA-EFE/PAOLO MAGNI

Ekipa Napolija večeras je trijumfovala na gostovanju SPAL-u, u 36. kolu Serije A, bilo je 2:1 u njihovu korist, ali kakav god da je bio ishod meča, drugo mesto ekipe Karla Ančelotija neće biti ugroženo do kraja sezone.

S druge strane, SPAL je anije obezbedio opstanak, pa ni ovoj ekipi bodovi danas nisu bili neophodni.

Posle prvog poluvremena bez golova, Alan je početkom drugog doveo Napoli u vođstvo, koje je trajalo do ulaska u finiš meča, a onda u 84. minutu domaći su iznudili jedanaesterac, koji je u gol pretvodio Petanja - 1:1.

I kada se činilo da će se ovaj meč završiti ''miroljubivo'', tako nije mislio Mario Rui, koji je četiri minuta kasnije odličnim udarcem iskosa sa leve strane postavio konačnih 2:1 u korist Napolija.

Napoli sada na drugom mestu ima 76 bodova, SPAL je na desetoj poziciji ostao na 43 osvojena boda.