Napoli slavi VAR, Sasuolu poništena ČETIRI, Đuričiću dva gola!

subota 25.07.2020.
23:45

Ludilo u Napulju!

EPA-EFE/CESARE ABBATE

Fudbaleri Napolija slave pobedu i VAR, pošto su najviše zahvaljujući pomoći iz sobe pobedili Sasuolo rezultatom 2:0 (1:0).

Verovali ili ne, Sasuolu je večeras poništeno čak četiri pogotka i malo je reći da su gosti zaslužili makar bod po svemu što su prikazali.

Večeras smo verovatno prisustvovali istorijskom meču na kom je jednom timu poništeno čak četiri gola, od toga dva našem Filipu Đuričiću!

Da krenemo redom, Napoli je poveo već u osmom minutu kada je Hisaj sa distance pogodio za 1:0.

Šou sa poništenim golovima počeo je na isteku pola časa igre, kada je pomoćni sudija odmah, bez pomoći iz VAR sobe signalizirao ofsaj Filipa Đuričića.

Samo četiri minuta kasnije, u 36. Đuričić je pokupio jedan odbitak i zategao loptu u mrežu, ali je VAR naknadno signalizirao ofsajd poziciju njegovog saigrača u začetku akcije.

Napoli je na poluvremenu imao gol prednosti, iako je mogao vrlo lako i reklo bi se i zasluženo da gubi.

baner 9

Tek što je počelo drugo poluvreme, u 49. minutu je gol poništen i sjajnom napadaču Kaputu, VAR je opravdano signalizirao ofsajd poziciju.

Isti igrač našao se u ofsajdu i u 61. minutu, ovaj put kada je potom bio asistent za Berardija, kome je VAR takođe pokvario proslavu pogotka.

Ubrzo je Berardi propustio još jednu veliku priliku, dok je na drugoj najbliži golu bio Politano.

Trener gostiju De Zerbi je izmenama pokušao da prodrma svoju ekipu, Đuričić je igrao do 83. minuta, ali gosti nisu imali više snage.

Napoli je u poslednjim trenucima meča preko Alana uspeo da dođe do još jednog gola, za konačnih 2:0.

Napoli je ovim trijumfom ponovo prišao Milanu na bod u borbi za šesto mesto i tako overio plasman  u Ligu Evrope, dok je Sasuolo ostao na osmoj poziciji i bez šansi da zaigra na evro sceni.