Napoli sa devet života, ne odustaju od trke sa Juventusom

subota 29.12.2018.
20:00

Fudbaleri Napolija i treći meč zaredom dobijaju u samoj završnici.

EPA-EFE/CESARE ABBATE

U okviru 19. kola Serije A, Napoli je ugostio Bolonju, a domaćin je slavio sa 3:2 (1:1).

Poveli su u 16. minutu, strelac je bio Arkadijuš Milik na asistenciju Mertensa.

Nekih 20ak minuta kasnije, izjednačenje, Santander je poravnao rezultat na asistenciju Palasija.

Otišlo se na odmor sa 1:1, da bi Milik drugim golom, nakon šest minuta igre u nastavku, vratio prednost ekipi sa "San Paola".

Bolonja, koja se grčevito bori za opstanak, nije se ipak predavala, igrao se 80. minut kada je Danilo poravnao na 2:2.

Ipak, Napolitanci dolaze do sva tri boda preko Mertensa, koji je mrežu gostiju pogodio u 88. minutu susreta.

Ne odustaje ekipa Karla Anćelotija, upisali su 14. trijumf ove sezone, drugi su na tabeli sa devet bodova manje od Juvenutsa i pet više od trećeplasiranog Intera. Bolonja prva ispod crte sa 13 bodova.

Treba dodati i da je Nikola Maksimović još jednom proveo svih 90 minuta na terenu u dresu Napolija.