subota 17.10.2020.
17:00

Jedno poluvreme bilo je dovoljno...

EPA-EFE/CIRO FUSCO

Fudbaleri Napolija razbili su Atalantu rezultatom 4:1 (4:0) u četvrtom kolu Serije A.

Napoli je pitanje pobednika rešio još u prvom poluvremenu kada je postigao sva četiri pogotka.

Sjajni Irving Lozano je postigao prva dva pogotka, u 23. je ostao sam na drugoj stativi i samo je ćušnuo u mrežu, da bi u 27. posle Mertensove asistencije pogodio malu mrežu iskosa sa leve strane.

Napoli je čekao samo tri minuta do novog gola, a onda je Politano poslao bombu u prvi ugao sa 20 metara za ogromnih 3:0.

Šlag na torti bio je pogodak novajlije Osimena, koji se u listu strelaca upisao novim udarcem sa distance, pošto je po zemlji šutirao u prvi ugao za 4:0.

U 69. minutu, Atalanta je iskoristila lošu postavku odbrane Napolija i posle jedne kontre, Romero je proigrao Lamersa, a ovaj gađa suprotan ugao - 4:1.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Napoli se sada izjednačio na tabeli sa Atalantom sa devet osvojenih bodova, a timu iz Bergama ovo je prvi poraz posle tri pobede na startu prvenstva.

Treba istaći da je današnji meč obeležio i povratak Josipa Iličića, koji je odigrao prve minute još od finiša prošle sezone kada se povukao u svoju domovinu zbog depresije...