Napoli rasturio nedoraslu Peskaru

• Autor: Boris Jovanović

• 02. decembar 2012.

• 14:22

Festival golova na "San Paolu" gosti sa Jadrana pretrpeli još jednu katastrofu. Napolitanci drže korak sa Juventusom.

Matine termin nije smetao domaćima, a fudbaleri Peskare su izgleda ustali na levu nogu.

Već u devetom minutu je Inler najavio laku pobedu favorita. Švajcarac je iznenadio Perina dobrim udarcem, 1:0 za Napolitance.

Pet minuta kasnije prednost je duplirana, akcija Insinjea, odbijena lopta stiže do Hamšika, Slovak sam pred golom Peskare ne prašta, 2:0.

Sve što su "Adrijatići" uradili pod Vezuvom je gol Bjarnasona, na poluvremenu je ostalo 2:1. U nastavku ključni trenutak bio je faul Boketija, penal i crveni karton. Kavani koji je i srušen je precizan, 3:1. "El Matador" je za nekoliko minuta postigao još jedan gol, da bi do kraja i Inler sjajnim šutem drugi put matirao Perina.

Konačnih 5:1 za Napoli, posle sinoćnje pobede Juventusa razdaljina ostaje ista, "Partenopei" kasne dva boda za šampionom.