Napoli protutnjao kroz Rim, Juventusu "minimalac", Mihin Milan juri Ligu šampiona!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 03. februar 2016.

• 22:46

Za četiri minuta lider završio priču na "Olimpiku". Juventus u slaboj utakmici savladao Đenovu, Ikardi doneo trijumf Interu, Milan prošao Siciliju. Umalo iznenađenje u Firenci...

Napoli protutnjao kroz Rim, Juventusu
Juventus nije blistao, Đenova se dobro branila, Dibala je jednom pripretio Perinu, a šampion je do prednosti stigao neočekivano.

Kuadrado je pobegao neopreznom Izu, zavrnuo ka Morati, a De Majo je u želji da interveniše savladao svog golmana.

U drugom poluvremenu uspavanka, Juve je čuvao prednost, veliku šansu da sve reši imao je Zaza. On je u nadoknadi dobio i crveni karton, pa je Juve meč završio sa desetoricom. Ipak, pobedi se u zube ne gleda, ona je 13. u nizu čime je Juventus srušio sopstveni rekord.

Gol Kuadrada možete videti ovde.

Lacio bez nade protiv silnog Napolija. Lider je lako stigao do prednosti, za tri minuta su nekadašnji igrači Reala slomili slabašnog domaćina. Prvo je Kaljehon asistirao Iguainu za 23. gol argentinskog bombardera, da bi Španac i sam pogodio mrežu Marketija posle perfektnog pasa Insinjea.

Nastavak je formalnost, Lacio jeste imao nekoliko prilika da se vrati, ali su bodovi otputovali na jug.

Milan se ne zaustavlja nakon slavlja u "Derbiju Madonine" osvojili su i Siciliju. Karlos Baka je načeo Palermo da bi Niang sa bele tačke duplirao prednost. Prethodno je oteo penal Baki što je razbesnelo Kolumbijca. Tim Siniše Mihajlovića je sačuvao prednost i drži korak sa timovima koji će se boriti za treće mesto, odnosno kvalifikacije za ligu šampiona.

Golove sa Sicilije možete videti ovde.

Fiorentina je na samom startu načela Karpi. Iličić je uposlio Borhu Valera koji je u drugom minutu matirao Beleca. Gosti su imali svoje prilike, a Toskanci su preko Kalinića, Matija Fernandeza i Gonzala Rodrigeza propustili prilike.

Veliko iznenađenje u nastavku, greška Tomovića, Di Gaudio je uposlio Lazanju koji ne greši, šok za domaće, Karpi je izjednačio. Čekalo se do poslednjeg minuta nadoknade, ipak Fiorentina stiže do pobede i uspeva da sačuva treće mesto! Strelac je bio Mauro Zarate, sjajan gol za veliku radost na "Frankiju"!

Inter je propustio tri dobre šanse u prvom delu protiv Kjeva, sjajno je branio rezervni čuvar mreže "Letećih Magaraca", Andrea Sekulin.

Ipak, na startu drugog dela posle jedne gužve, od Mirande se lopta odbila ka Mauritu Ikardiju koji uspeva da donese prednost i donekle se iskupi za promašeni penal u gradskom derbiju.

Udineze je golom Duvana Zapate iznenadio Empoli koji je u nastavku promašio penal. Saponara nije uspeo da savlada Karnezisa. U samom finišu ipak gol Emilijana za remi, Pućareli je spasao svoj tim poraza.

Atalanta je vodila na "Bentegodiju" protiv davljenika Verone, Konti je savladao Golinija, ali je do kraja prvog dela Siligardi posle akcije Poljaka Vsoleka izjednačio rezultat.

U nastavku domaćin sa igračem više jer je isključen u 55. minutu Drame, stiže do pobede, prve  šampionatu. Pacini je savladao Sportijela za veliku radost Veroneza.

Torino je u prvom poluvremenu bio opasniji od Sampdorije na "Marasiju". U nastavku su poveli domaći, strelac Luis Mjuriel, ali je radost za Montelu i njegov tim trajala samo četiri minuta. Velika greška Ranokije, baš kao i za vikend, Beloti je strelac, 1:1. Do kraja drama, kapiten Sorijano je doneo novu prednost Dorijanima, ali, nije im se dalo, u nadoknadi "Bikovi" drugim golom Belotija stižu do remija!

Juče je Roma odnela bodove sa "Mapeija" protiv Sasuola, a danas je u drugom meču 23. kola Frozinone osvojio zlatne bodove protiv Bolonje.