Napoli nastavio seriju, fenomenalni Milik!

• 17. septembar 2016.

• 22:39

Napolitanci upisali večeras i treću uzastopnu pobedu u Seriji A, pa će prenoćiti usamljeni na čelu tabele.

Posle ''mršavih'' 2:2 na startu sezone protiv Peskare, pred Napolitancima su u Seriji A redom padali Milan (4:3) i Palermo (3:0), a večeras su u četvrtom kolu upisali i treći uzastopni trijumf.

Rival ekipi Napolija na ''San Paolu'' bila je ekipa Bolonje, koja je pružila dobar otpor, ali više od časnog poraza nije mogla. Domaćin je slavio sa 3:1, a junak trijumfa je dvostruki strelac Arkadijuš Milik.

Na prvi pogodak čekalo se 14 minuta, kada je Kaljehon iskoristio odličan centaršut Insinjea sa leve strane i udarcem glavom poslao loptu u mrežu - 1:0.

Tim rezultatom je okončano prvo poluvreme, a posle deset minuta igre u nastavku, Verdi je uputio projektil sa dvadesetak metara pod prečku, iznenadio golmana Reinu i Bolonja je izjednačila - 1:1.

Trener domaćih Sari je odmah reagovao uvođenjem svog najboljeg napadača Arkadijuša Milika, a ovaj mu se odužio na najbolji način.

U 68. minutu, Hamšik je uputio preciznu loptu u kazneni prostor gostiju, Milik je to odlično ispratio i na kraju rutinski savladao golmana Da Kostu.

Sve dileme okončane su deset minuta kasnije, kada je Milik raspalio po lopti sa dvadesetak metara i poslao loptu u donji levi ugao gola fostiju, za konačnih 3:1.

Golove sa ove utakmice možete da pogledate OVDE.

Bolonja je par minuta kasnije ostala i sa igračem manje na terenu, zbog isključenja Krafta.

Ovo je drugi poraz Bolonje od starta sezone, pa je ova ekipa ostala na šest osvojenih bodova.

Podsetimo, ranije večeras Lacio je sa 3:0 savladao Peskaru, a izveštaj sa te utakmice čitajte OVDE.